logo Rezerwuj

Wyjątkowe miejsce w sercu Gór Opawskich

W POSZUKIWANIU CISZY, SPOKOJU I NATURY

Ośrodek Ziemowit to przepiękne miejsce, wypełnione czystym powietrzem, wokół panuje cisza i spokój. Wyjątkowe miejsce w sercu Gór Opawskich, które możesz zwiedzać z przewodnikiem wyznaczonymi trasami pieszymi i rowerowymi. Tu się wyciszysz i nabierzesz energii na nowo.

Ścieżki rowerowe - Podziwiaj piękno Gór Opawskich

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

Umożliwiając naszym Gościom aktywny wypoczynek przygotowaliśmy w obiekcie wypożyczalnię rowerów. Nowe górskie rowery męskie, damskie oraz dziecięce czekają na naszych Gości każdego dnia.

Różnorodność szlaków turystycznych

Atrakcje po stronie Polskiej

Tu nuda się nie uda! Warto odwiedzić m.lin.: Park Krajobrazowy Gór Opawskich, Zaporę wodną w Jarnołtówku, schronisko pod Kopa Biskupią, łowisko smażalni pstrąga, park linowy w Pokrzywnej, tężnię w Głuchołazach, stadniny koni w Mosznej i Chocimiu, zamki w Mosznej i Odmuchowie, Sankturarium Św. Józefa oraz Klasztor Franciszkanów w Prudniku (miejsce oddelegowania Prymasa Wyszyńskiego), Muzeum w Nysie, ZOO w Opolu, kopalnię złota w Złotym Stoku. Przyjeź do Ziemowita, a podpowiemy Ci jeszcze wiele więcej ciekawych miejsc i aktywności...

Atrakcje po stronie Czeskiej

Dzięki lokalizacji tuż przy czeskiej granicy, Ziemowit to idealna baza wypadawa do zwiedzania także południowej części Gór Opawskich. Na granicznym Szczycie - Kopie Biskupiej - tuż za czeską granicą, stoi charakterystyczna wieża widokowa. Druga, nieco bardziej oddalona zlokalizowana jest na czeskiej górze Pradziad. Zmotoryzowanym polecamy odwiedzenia także innych czeskich atrakcji, np. sanktuarium Mariahilf, jaskiń na Pomezi i Špičáku, basenów termalnych Valekoziny, uzdrowiska w Karlowej Studance, elektrowni szczytowo-pompowej Dlouhestrane.

Park linowy - Zabawa dla dorosłych i dzieci

Dzieci i dorośli spragnieni aktywnego wypoczynku oraz mocnych wrażeń mogą się wybrać do parku linowego Trollandia w Pokrzywnej. W parku znaleźć można kilka tras o różnym stopniu trudności, a na nich różne przeszkody w tym zjazd tyrolką.

Newsletter

INSPIRACJE I PROMOCJE


Wprost na twój adres e-mail. Tylko wartościowe treści. Dołącz!Nasze social media


instargram instargram instargram instargram instargram instargram instargram instargram instargram instargram instargram

© Ośrodek Ziemowit 2020

Created by:jointsystem