Góry Opawskie - co warto zwiedzić?
icon
logo Rezerwuj

Wyjątkowe miejsce w sercu Gór Opawskich

W POSZUKIWANIU CISZY, SPOKOJU I NATURY

Ośrodek Ziemowit to przepiękne miejsce, wypełnione czystym powietrzem, wokół panuje cisza i spokój. Wyjątkowe miejsce w sercu Gór Opawskich, które możesz zwiedzać z przewodnikiem wyznaczonymi trasami pieszymi i rowerowymi. Tu się wyciszysz i nabierzesz energii na nowo.

Ścieżki rowerowe - Podziwiaj piękno Gór Opawskich

Odkryj piękno Gór Opawskich na dwóch kółkach! Malownicze trasy rowerowe zapewnią Ci niezapomniane przygody w sercu tego urokliwego regionu. Od niezwykłych krajobrazów po bogactwo przyrodnicze, Góry Opawskie oferują niezliczone możliwości dla pasjonatów jazdy na rowerze, które dostosowane są do różnych poziomów zaawansowania. Podziwiaj panoramiczne widoki, delektując się świeżym powietrzem i śpiewem ptaków, które będą Ci towarzyszyć przy każdym kilometrze.

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

Umożliwiając naszym Gościom aktywny wypoczynek przygotowaliśmy w obiekcie wypożyczalnię rowerów. Nowe górskie rowery męskie i damskie czekają na naszych Gości każdego dnia.

Różnorodność szlaków turystycznych

W Górach Opawskich znajduje się 287km szlaków różnego rodzaju. Począwszy od ścieżek przyrodniczo-dydaktycznych, przez oznaczone trasy do biegania na orientację, czy tradycyjne szlaki trekkingowe w rejonie Kopy Biskupiej. Nie wymagające technicznych umiejętności ani stalowej kondycji szlaki, będą idealnym sposobem na aktywny wypoczynek dla każdego!

Atrakcje po stronie Polskiej

Tu nuda się nie uda! Warto odwiedzić m.in : Park Krajobrazowy Gór Opawskich, Zaporę wodną w Jarnołtówku, schronisko pod Kopą Biskupią, łowisko smażalni pstrąga, park linowy w Pokrzywnej, tężnię w Głuchołazach, stadniny koni w Mosznej i Chocimiu, zamki w Mosznej i Otmuchowie, Sanktuarium Św. Józefa oraz Klasztor Franciszkanów w Prudniku (miejsce oddelegowania Prymasa Wyszyńskiego), Muzeum w Nysie, ZOO w Opolu, kopalnię złota w Złotym Stoku. Przyjedź do Ziemowita, a podpowiemy Ci jeszcze wiele więcej ciekawych miejsc i aktywności...

Atrakcje po stronie Czeskiej

Dzięki lokalizacji tuż przy czeskiej granicy, Ziemowit to idealna baza wypadowa do zwiedzania także południowej części Gór Opawskich. Na granicznym Szczycie - Kopie Biskupiej - tuż za czeską granicą, stoi charakterystyczna wieża widokowa. Druga, nieco bardziej oddalona zlokalizowana jest na czeskiej górze Pradziad. Zmotoryzowanym polecamy odwiedzenie także innych czeskich atrakcji, np. Sanktuarium Mariahilf, jaskiń na Pomezi i Špičáku, basenów termalnych Velké Losiny, uzdrowisko Karlova Studánka, elektrownię szczytowo-pompową Dlouhestrane.

Park linowy - Zabawa dla dorosłych i dzieci

Dzieci i dorośli spragnieni aktywnego wypoczynku oraz mocnych wrażeń mogą się wybrać do parku linowego Trollandia w Pokrzywnej. W parku znaleźć można kilka tras o różnym stopniu trudności, a na nich różne przeszkody w tym zjazd tyrolką.

Z myślą o najmłodszych Gościach

W naszym Ośrodku zadbaliśmy także o atrakcje dla dzieci. Radości dostarczy im salka zabaw - figloraj z torem przeszkód oraz basenem z piłeczkami.

Newsletter

INSPIRACJE I PROMOCJE


Wprost na twój adres e-mail. Tylko wartościowe treści. Dołącz!    Nasze social media


    instargram instargram instargram instargram instargram instargram instargram instargram instargram instargram instargram

    © Ośrodek Ziemowit 2024

    Created by:jointsystem